Gry RPG

Tak, to osobny temat.

Nie wiem, czy w jakiejś innej bibliotece można znaleźć gry RPG, nie wiem, czy to naszą bibliotekę stawia na jakiejś wyższej półce, czy świadczy o fanaberii dyrektora, ale skoro po nasz księgozbiór sięgają często osoby bardzo wymagające w kwestii literatury, a przy RPG-ach zasiadają najczęściej osoby więcej wymagające od gier i od siebie, to mętnie (a może nie) łącząc te dwa fakty (i znając zarówno wymagających czytelników, jak i graczy RPG) uznałem, że warto by było mieć kilka dobrych gier Role Playing Game, bo niby dlaczego nie, a może na dodatek, kiedy świat zwolni, a ludzie zaczną doceniać wolniej płynący czas, uda się zrobić jakiś klub gier RPG i rozsławić imię Koźminka również na tym polu.

Gry RPG to gry fabularne, w których gracz wciela się w wymyśloną postać. Dysponuje repertuarem umiejętności i indywidualną historią. Stawiany jest przez mistrza gry, czyli osobę kierującą całością rozgrywki, w sytuacjach, które są przewidziane w grze. Może być to zagadka do rozwiązania, misja do wykonania albo jakiekolwiek inne zadanie. Gracze mogą, a najczęściej powinni ze sobą współpracować. Do gry potrzebna jest tylko kartka i ołówek, aby nie zapomnieć o najważniejszych sprawach. Mistrz gry dysponuje za to podręcznikiem, niekiedy bardzo obszernym.

To oczywiście za mało, aby zachęcić, ale wystarczy spróbować, aby albo dać sobie z tym spokój, albo bez reszty wsiąknąć w nową pasję. Pasję rozwijającą wyobraźnię, empatię i poczucie humoru. I dającą mnóstwo zabawy.