Sala dla dzieci

Szanowni Najmłodsi Czytelnicy! (I ich rodzice)

Dodatkowym pomieszczeniem biblioteki jest sala do której wchodzi się z sieni prowadzącej do biblioteki. Ma ponad 36 metrów powierzchni i dotychczas była wykorzystywana do rozmaitych celów, najczęściej nie związanych z biblioteką. Najczęściej odbywały się w niej spotkania różnych grup działających w środowisku lokalnym, było to również miejsce magazynowania książek. Pomieszczenie służyło jak mogło wszystkim tym, którzy potrzebowali miejsca.

Od momentu, kiedy wyremontowany dworek otworzył się na grupy, które korzystały z pomieszczenia w bibliotece, pojawiła się szansa, aby w końcu przekształcić je w miejsce przeznaczone dla dzieci odwiedzających bibliotekę. Myśleliśmy o tym od lat, ale z realizacją musieliśmy poczekać do momentu, aż dworek zacznie działać.

Sala dla dzieci została odmalowana i odświeżona, położona została nowa podłoga i choć zawsze znajdzie się kilka drobiazgów, które będą wymagać poprawy i korekty, to już teraz cieszy oko i jest gotowa na przyjęcie najmłodszych i tych nieco większych czytelników.

Umieściliśmy tam regały dostosowane wysokością do wzrostu najmłodszych czytelników. Na regałach oczywiście są książki dla dzieci w wieku od 0 do 12-13 lat. Obok bajek jest literatura popularnonaukowa dla dzieci oraz rozmaite gry planszowe i rozwijające.

Najmłodsze dzieci mogą przebywać w sali tylko pod opieką rodziców. W poszukiwaniach odpowiedniej literatury służą pomocą miejscowi bibliotekarze.

Sala rozpocznie swoje działanie w czwartek, 13-go maja.

Serdecznie zapraszamy!

T.Potemkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *